Dijital dünyada kitapları dahi elektronik cihazlardan okumaya başladık. E-kitaplar baskı ve dağıtım maliyeti olmamasından dolayı daha ucuz ve pratik oluyor. Ayrıca bir telefona, cihaza kütüphanelerce kitabı sığdırabilirsiniz. Ucuz, pratik, kolay, çevre dostu. Daha ne olsun. Bu yazının devamında bilgisayarda e-kitap okumak için ücretsiz 7 program ve bu programları indirme linkleriyle birlikte bulabileceksiniz.

  E-kitaplar son derece faydalı bir hizmet. Bilgisayarda kitap okumak gerçekten çok keyifli ve kişiselleştirilebilir bir eylem.  Çünkü dijital bir ekranda yazı boyutunu artırabilir, sayfaların arka planlarını değiştirebilir ve not alabilirsiniz. E-kitaplar epub, PDF gibi dosya formatlarında sunuluyor. Ve bu formatı açabilmek için bazı programlar kullanılıyor. Bu programlardan hangisinin daha uygun olduğu konusunda kararsız iseniz yazımızın sonunda işinize en yarayacak program konusunda karar kılacaksınız. O halde Windows için kullanabileceğiniz PDF okuyucu programları incelemeye geçelim.


Bilgisayarda E-Kitap Okumak İçin Ücretsiz 7 Program
  Evet, bu bir tarayıcı. PDF amacıyla oluşturulmuş bir program değil. Microsoft Edge, Microsoft'un 2018 yılında yılında kullanıcılarına sunduğu üst düzey bir tarayıcı programıdır. Fakat programı varsayılan PDF okuyucu olarak kullandığınızda çok kullanışlı ve stabil bir hizmet olduğunu göreceksiniz. Programın en önemli özelliği sesli okuma. PDF sesli okuma özelliği olması çok önemli bir kısım. Yazı üzerinde altını çizme, yazı yazma gibi fonksiyonları gerçekleştirebiliyor, kaydedebiliyorsunuz. Bilgisayarda hem tarayıcı hem e-kitap olarak okuyabileceğiniz bir programdır.  Bu kitap okuma programı, Windows Phone telefonlar dahil tüm Windows cihazlar için üretilmiş bir program. Windows'ta e-kitap okumak için bu programı kullanabilirsiniz. Epub, txt ve fb2 gibi dosya uzantılarını açabiliyor. Kitabın fontunu, parlaklığını ayarlayabilirsiniz.
 


  Calibre programını kullanarak e-kitaplarınızı koleksiyonlara ayırarak sınıflandırabilirsiniz. Bilgisayarda indirdiğiniz kitaplarınızı, dergilerinizi istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.  FBReader birçok platformda kullanabileceğiniz kaliteli bir e-kitap okuyucudur. Android, Windows Phone, Linux ve Mac OS gibi çoğu işletim sisteminde kullanabilirsiniz.  Epub, Epub 3, PDF, Mobi, FB2, DjVu, HTML, CHM, LIT formatlarını açabiliyor. Bilgisayarda kitap okumak için kullanılabilecek bir program.  Cover 1 milyondan fazla indirilmiş, EPUB, PDF, JPEG, PNG, GIF gibi uzantıları açabilen bir çizgi roman okuyucu programıdır. Özellikle çizgi roman üzerine geliştirilmesi önemli.  Ücretsiz ve PRO olarak iki şekilde bulunan bu program, Epub, PDF gibi birçok dosya türünü açabilen bir araç. Bilgisayarda e-kitap okumak için kullanılabilecek programlardan birisidir.  Dynamic Reader Windows Store'da bulunan ücretsiz bir e-kitap okuyucudur.