En iyi 3 Freelancer Sitesi, adlı yazımızda sizlere Freelancer olarak çalışabileceğiniz en iyi 3 siteden bahsettik.

Freelancer Nedir

  Freelancer, hiçbir şirkete bağlı olmadan İnternet ortamında serbest bir şekilde çalışanlara denir.En İyi 3 Freelancer Sitesi1. Upwork

  Upwork, yabancı bir Freelancer sitesidir. Bu site üzerinden Freelancer olarak satış yapabilirsiniz ve bu satışlardan dolar kazanabilirsiniz. İşlerinizi serbest bir şekilde insanlara sunabilirsiniz, yabancı olduğu için müşterilerinizin çoğunluk olarak yabancı olacağını belirtelim.

  Upwork gibi yabancı Freelancer sitelerinde satış yaparak dolar kazanabilirsiniz.
Böylece kazandığınız para sizlere fazlaca gelir. Ancak müşteriler yabancı olacağından İngilizce seviyenizin iyi olması gerekiyor.


2. Bionluk

  Bionluk, adından anlaşılacağı üzere bir Türk Freelancer sitesidir. Burada ödemelerin lira üzerinden olacağını bilmelisiniz. İşin güzel yanı burada öbür Freelancer siteleri büyük bir rakip kitlesi olmamasıdır. Müşterilerinizin çoğunluk olarak Türk olacağından daha iyi hizmet verebileceksiniz, ancak Bionluk üzerinde Freelancer olmak 19.90 tl ücret ödemelisiniz. 

  İşlerinizi Bionluk üzerinden insanlara sunabilirsiniz ve her satış yaptığınızda sizlere Bicoin gelir ve ilanlarınızı öne çıkartabilirsiniz.


3.Fiverr

  Fiverr, bir yabancı Freelancer sitesidir. Burada seviye sisteminin mevcut olduğunu belirtelim, seviye sistemi nedir diye sorarsak: seviye sistemi her satış yaptığınızda sizlere verilen seviyeler ile bir çok avantaj kazanıyorsunuz. Böylece insanlar sizin seviyenizi görüyor ve sizlerin bu işleri daha iyi yapabileceğini düşünüyor. 

  Fiverr, satış yapmanın kazançlı olduğu ve bedava Freelancer olabilme sitesidir. Daha popüler bir site olduğundan Fiverr ile dünyaya satış yapabiliyorsunuz.

Freelancer Olmanın Zorluğu

  Freelancer, olmanın zorluklarından biri başlangıçtır. Bu durum sizleri başlangıçta en az bir adet müşteri kazanmanız gerektiren bir durumdur. Rakipleriniz sizlerden daha çok satış yapmak ister, bu yüzden pes etmemek gerekir. Merak etmeyin ilk zamanlarda zorlanırsınız, ancak siz müşteri bulamasanız da zamanla müşteriler sizi bulucaktır. Freelancer olmak sabır gerektirir.