Discord Sunucu Nasıl Açılır? - Kolay ve Basit

Discord ile dünyanın dört bir tarafından, insanlar ile rahat bir şekilde konuşabilirsiniz. Kendiniz veya başka bir şey için ücretsiz sunucuda açabilirsiniz. Discord sunucu nasıl açılır bu yazımızda sizlere onu gösteriyorum.

1.Discord Sunucu Açmak

Resimdeki size gösterilen kısma tıklıyoruz. Ardından bize sunucumuz için bir adet sunucu kurulum şekli belirlememizi istiyor. Ardından isim belirlememizi ister ve bu ismi sonradan değiştirebilirsiniz. Bir adet sunucu resmide yükleyebilirsiniz.Karşımıza özel bir sunucu kurulum penceresi açılacak, pencerede hazır sunucu türleri bulunmaktadır bu sunucu türlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz Sunucunuzu çok büyük bir amaçla kullanmayacaklar için bu hazır gruplar bulunur,ancak sunucusunu sıfırdan kurulumunu yapmak istiyenlerde kolay bir şekilde "Create My Own" seçerek sunucularının kurulumuna başlayabilirler. En önerilen sunucu kurulum şeklidir.

Burada daha önceden sizlere belirttiğimiz gibi bir sunucu ismi belirlemenizi istiyor. Sunucunuzun ismini sonradan değiştirme hakkınız bulunuyor. Ardından sunucunuz için bir adet resim ekleyebiliyorsunuz ve sonradan kolay bir şekilde sunucu resminizi değiştirebilirsiniz.

Sunucunuzun kurulumu tamamlandıktan sonra bu ekrana gelip, sunucu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Kolay ve hızlı sunucu kurulumu yapabilir veya bot kurulumları yapabilirsiniz. Siteniz için yetkili rolleri veya üye sistemleri oluşturup ve sohbet odaları kurabilirsiniz.  

Yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilirsiniz.