Youtube Kanal Ayarları Nasıl Olmalıdır 2020

  Bu yazımızda YouTube kanal ayarları nasıl olmalıdır, neler yapmak kanala abone ve etkileşim açısından fayda sağlar, 2020 yılında kanal için hangi ayarlar uygundur gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.


1. vidIQ Uzantısı


  VidIQ uzantısını kullanmanızı tavsiye ederim, VidIQ çok iyi bir YouTube uzantısıdır. Bu bir ayar değildir ancak a
naliz açısından sizlere çok büyük yardım sağlayacaktır.

  VidIQ, YouTube'un sizlere göstermediği analizleri gösterir. Ücretsiz bir uzantıdır, ancak ücretli planları da mevcuttur. Rakip kanalların analizlerini de sizlere ücretsiz bir şekilde sunar.
                                                 
2. YouTube Kanal Açıklaması

  YouTube'da kanal açıklamanız çok önemlidir. Kanal açıklamanızda en az 100 kelime kullanmalısınız. Kanal açıklamanız, konsept açısından açıklayıcı ve uygun yazılmalıdır.       

 YouTube, kanalınızı başkasına önerirken sizin açıklamada verdiğiniz bilgiler doğrusunda tanıtabilir. Bu ayarı yaparak kanal açıklamanızda konsept açısından açıklayıcı bir yazı yazdıktan sonra kullandığınız ekipmanları veya hayatınızdan birkaç bilgi de verebilirsiniz.


3. Kanal Etiketleri

  YouTube'da etiketler önemlidir, kanal etiketleri de çok önemlidir. Kanal etiketlerini bilmeyenler için: Kanalda yeni yüklenen videolara otomatik eklenen etiketlere kanal etiketi denir. Bu etiketler kanalınızı aramalarda temsil eder diyebiliriz.

Önemli: Videolarınız içindeki konuyu anlatan anahtar kelimeler içermelidir.

Kanal etiketleri, sizlere her zaman aramalarda öne çıkmanızı ve YouTube'un sizleri tanımasını sağlar.


4. Kanal Filigranı

  Youtube kanal filigranı, abone kazanmanız açısından büyük önem taşır. Kanal Filigranı "Abone ol" veya "Subscribe" gibi filigran türlerinden olması tavsiye edilir. Abone ol filigranın ne olduğunu bilmeyenler için : Youtube'da videolarınızı izleyen kişileri abone olmaya teşvik eden, videoların sağ alt kısmında bulunan görseldir. Bu ayarı yapmanız tavsiye edilir.

  Google'a "Abone ol filigranı" araması yaparsanız, ilgili görseller çıkar.
Kendi, abone ol filigranı'da Canva ile kolayca tasarlayabilirsiniz. Canva'yı ücretsiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, bu yazımızı da okuyabilirsiniz.
Bir kanal filigranı, markanızı da temsil eder.
5. Kanal Fragmanı

  Kanal fragmanı sayesinde kanalınızı yeni ziyaret eden kullanıcılara bilgi vermiş olursunuz. İyi bir kanal fragmanı için kanalınızda bulunan en açıklayıcı videoyu kullanabilirsiniz.

Örnek: Bir oyun kanalı, en fazla beğeni almış videosunu fragman olarak ekleyebilir.

  Kanal fragmanın ne olduğunu bilmeyenler için: Bir kanalı, bir kullanıcı ziyaret ettiğinde o video karşısına çıkar ve bilgi almış olur.

  Kanal Fragmanı, sizlere daha hızlı abone kazandırır. Kanal fragmanı ne kadar iyi olursa o kadar iyi yararlanırsınız.