Aylar önce 1.16 sürümü gelmişti. O güncellemede arılar ile tanışmıştık. Yeni gelecek olan 1.17 sürümü ise Mağaralar Ve Kayalıklar ismi ile anılıyor. Peki 1.17: Mağaralar ve Kayalıklar güncellemesi ne zaman çıkacak ve neler oyuna eklenecek?

Minecraft 1.17 Sürümü Ne Zaman Çıkacak

  Sürümün isminden de anlayacağımız üzere bu güncellemede mağaralara yoğunlaşılacak. Büyük bir güncelleme olmasını bekliyoruz. Microsoft diğer güncellemeler gibi bu güncelleme de yılın ortalarında gelmesini bekleniyor. Sportskeeda sitesi de 2021'in ortalarında çıkacağını öngörüyor. 

Minecraft 1.17 Sürümünde Hangi Özellikler gelecek

  Yıllardır beklediğimiz maden güncellemesi nihayet bu güncelleme ile gerçekleşiyor. İşte mağaralarla ilgili diğer detaylar...

Derin Mağaralar Biyomu: Yeni gelecek olan bu biyom madenciliğe yepyeni bir soluk katıyor.
Derin mağaralar biyomu aşırı görkemli görünüyor. Bu biyoda elitra kanadı ile uçmanın keyfi harika olacaktır.

Yemyeşil Mağaralar Biyomu: Mağaralara yeni gelecek bir diğer biyom ise yemyeşil mağaralar biyomu. Mağaralarda yeşil çimenler görmek artık mümkün. Bununla birlikte bu biyomda farklı bitkiler ve aydınlatmalar da gelecek gibi görünüyor.Kristaller: Bu kristalleri kullanarak dürbün/büyüteç yapabileceğiz.
Bakır Madeni: Yeni bir element geliyor, bakır! Bakır pek çok eşya için kullanılabilecek.


Bunun gibi daha birçok yenilik var. Her birisi için ayrı bir rehber videosu sitemizde yer alacak.

Diğer Yenilikler

  Mor mineral, arkeoloji, teleskoplar, yeni çeteler (muhafız), dağlarda dolaşan keçiler, blow berries (parlak böğürtlen), yeni maden ağacı, kızıl taş olarak kullanılabilecek sculk bloğu, Müdür (Warden) isimli maden yaratığı...
Warden (Müdür)

  Bu yaratık belki de bir Wither kadar güçlü bir canlı olacak ve madende bulunabilecek. Full netherite set bir oyuncuyu 2 vuruşta öldürebilecek güçte gibi görünüyor. Bu yüzden madende 2 kat dikkatli olmanız gerekiyor.