Amazon Prime Video'dan Mr. Robot dizisini izlediyseniz; muhtemelen etkisinde kalmış, ve buna benzer, Mr. Robot tarzı diziler aramakta olabilirsiniz. İşte bu yazı tam size göre. Netflix ve Amazon Prime'da bulunan 4 adet dizi listeledik.Mr. Robot Benzeri Diziler


1- The Expanse

Tür: Bilim-Kurgu
IMDb Puanı: 8,5
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği:Var
Platform: Amazon Prime Video

  İnsanoğlunun gezegenleri dahi kolonileştirdiği gelecekte geçen dizi, Dedektif Miller'in, kaybolan Julie Mao'yu aramasını konu alıyor. IMDb'den 8+ bir puan alarak başarısını kanıtlamış oluyor. Amazon Prime'da Türkçe dublaj dizi arayanlara da önerdiğimiz bir yapımdır. Mr. Robot'a benzerliğiyle dikkat çekiyor.

2- Sense8
Tür: Bilim-Kurgu, Dram
IMDb Puanı: 8,3
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği:Var
Platform: Netflix

  Dünyanın 8 farklı ülkesinde yaşayan, 8 kişinin, telepati yöntemiyle birbirlerinin yerine geçmesini konu alıyor. Gizemli bir bilim-kurgu dizisi olan Sense8, 2 sezon, sezon başı 12 bölümden oluşuyor. IMDb'den de izlemek için yeterli bir puan almış. Netflix'ten izleyebileceğiniz bu dizide, Türkçe alt yazı ve dublaj bulunuyor. Mr. Robot izleyenlere önerebileceğimiz dizler arasındadır.

3- BiohackersTür: Bilim-Kurgu, Dram
IMDb Puanı: 6,8
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği:Var
Platform: Netflix

  Mia isimli tıp öğrencisi, bir alman üniversitesinde çalışan profesörün, geçmişte yaşadığı aile trajedesine sebep olduğunu düşünür. Komployu açığa çıkarırken, bio hackingle içli-dışlı olur. IMDb puanı düşük olsa da izlemeye değer olabilecek bir Netflix dizisi. 

4- You Are Wanted


Tür: Dram, Gerilim
IMDb Puanı: 6,0
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği: Yok
Platform: Amazon Prime Video

  Lukas Franke, bir İnternet korsanının saldırısına uğrar ve bilgileri ele geçirilir. Ancak bilgileri sanki teröristmiş gibi değiştirilir. 2 sezon, toplam 12 bölümden oluşan bu mini dizi, 1 günde bitirebileceğiniz dram filmidir. Alt yazı olsa da maalesef dublaj bulunmamaktadır. Listemizde Mr. Robot'a en fazla benzeyen dizi bu olabilir. Mr. Robot hayranı iseniz izlemenizi şiddetle öneririz.

5- Unfriended: Dark Web (BONUS) -Film-


Tür: Gerilim, Korku
IMDbı: 5,9
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme: Var
Platform: Netflix