Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de kullanıma sunulan Amazon Prime 7,99'luk ücretiyle kullanıcıları sevindirdi. Amazon Prime'ın ek bir hizmeti olan Prime Video, yüzlerce izlemeniz gereken dizi ve filmi bünyesinde barındırıyor. Amazon Prime'ın yeni gelmiş olmasından kaynaklı olacaktır ki, üyeler izleyecek içeriklerin az olmasından şikayetçi. Biz de bu yazımızda Amazon Prime dizi önerileri vereceğiz. Amazon Prime Video hakkında daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Özellikle en iyi Amazon Prime dizileri listemizde bulunuyor. Dizilerin geneli IMDb 8+ dizilerdir.


Amazon Prime İzlemeniz Gereken Dizi Önerileri | IMDb 8+

1- The Expanse


Tür: Bilim-Kurgu
IMDb Puanı: 8,5
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği :Var

  İnsan ırkının Güneş Sistemi'ni, Mars', Dünya'nın uydusu olan Ay'ı ve hatta Asteroit Kuşağı'nı kolonileştirdiği yakın bir geçmektedir. Kaybolan Julie Mao'yu milyarlarca kişilik bir sistemde arayan Dedektif Miller'in işi epey bir zordur. Bu arayış Dedektif Joe, gemi kaptanı ve BM politikacısının birlikte hareket etmelerini sağlar.

  2015 yapımı olan bu dizi 4 sezondur. The Expanse isimli edebiyat serisinden uyarlanmıştır. Yönetmeni Jeff Woolnough'dur. Başrolde ise usta isimler olan Cas Anvar ve Thomas Jane oynamaktadır.
  
2- Mr. Robot 


Tür: Bilim-Kurgu
IMDb Puanı: 8,5
Türkçe Alt Yazı Seçeneği: Var
Türkçe Seslendirme Seçeneği :Yok

  Mr. Robot dizisi, Siber güvenlik uzmanı olan, asosyal Elliot'un, bilgisayar korsanlara katılışını anlatıyor

  Başrolde Rami Malek, Martin Wallstorm ve Portia Doubleday rol almaktadır. 4 sezondan oluşan, Amerikan filmidir.

3- Arınma Gecesi 


Tür: Korku-Gerilim
IMDb: 6,4
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme:Var

  Yılda bir kez, 12 saatliğine Amerika'da cinayetler serbest olur.

  Başrolde Jessica Garza, Amanda Warren ve Lee Targesen'in oynadığı The Purge (Arınma Gecesi), 2018 yapımı ve 2 sezondur. Amerikan yapımı korku-gerilim dizisidir.

4- The Boys 


Tür: Komedi, Aksiyon
IMDb: 8,7
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme:Yok

  Süper güçlere sahip olan kişilerden oluşan kibirli süper kahraman grubunun süper gücü olamayanlarla olan mücadelesini konu alıyor.

  2 sezon olan bu Amerikan filmi 2019 yılında yayına girdi. Karl Urban, Antony Stark gibi efsane oyuncular oynamaktadır.

5- Bosch
Tür: Dram, Gerilim
IMDb: 8,4
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme:Yok

  Amazon Prime'ın en uzun soluklu dizilerinden olan Bosch, 6 sezondan oluşuyor. Dedektif Bosch 13 yaşındaki bir çocuğa ait olduğu düşünülen kemiği araştırırken, bir seri katilin ölümünden suçlanır.

6- The Grand Tour


Tür: Belgesel, Komedi
IMDb: 8,7
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme:Yok

  Bu programda; her bölümde Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May üçlüsü dünyanın farklı ülkelerine giderek Araba tanıtımı yapıp, yarışma sunuyorlar.

  4 sezondan oluşmaktadır. 2016'da yayında girmiştir. Mutlaka izlemeniz gereken bir programdır.

7- Upload Tür: Bilim - Kurgu, Komedi
IMDb: 8,0
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme:Yok

  İnsanların bilinçaltının sanal gerçekliğe yüklenebildiği bir gelecekte geçiyor. Dizi 2020 mayısında çıkmıştır. Henüz 1 sezondur. Muhtemelen birkaç sezon daha sürecek gibi görünüyor. Black Mirror'a benzerliğiyle, Black Mirror hayranlarına önerebileceğimiz, 10 bölümlük harika bir bilim-kurgu dizisidir.

8- Muhteşem Bayan Maisel


Tür: Dram, Komedi
IMDb Puanı: 8,7
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme: Yok

  Hayatını ev hanımı olarak sürdüren Bayan Maisel'in, Stand-Up'çı olmasını konu alıyor. Toplam 3 sezon ve her sezonda 8-10 bölüm bulunuyor. Amazon Prime'da mutlaka izlemeniz gereken harika bir dram dizisidir.

9- Good Omens


Tür: Fantastik, Dram, Komedi
IMDb Puanı: 8,1
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme: Yok

  Kıyamete yakın bir gelecekte, melek ve şeytanın birlik olup, kıyameti durdurmaya çalıştığı, fantastik bir Amazon Prime dizisi.

  Başrollerde, Michael Sheen, David Tennant, Adria Arjona rol alıyor. Mutlaka izlemenizi önerdiğimiz 1 sezonluk dizi. Toplamda 6 bölüm olduğu için bir günde izlemeniz muhtemeldir.

10- Chicago Fire


Tür: Aksiyon
IMDb Puanı: 7,9
Türkçe Alt Yazı: Var
Türkçe Seslendirme: Yok

  İlk bölümü 10 Ekim 2012 NBC'de yayınlanmaya başlayan 8 sezonluk mega bir dizi! Maalesef Amazon Prime Video'da sadece ilk 4 sezonu bulunuyor. İzlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

BONUS Dizi Önerilerimiz!

Jack Ryan | 8,1 - 2 Sezon - 2018

  Jack Ryan ve James Greer, Orta Doğu'da bir terörist liderine karşı mücadele ederler. 2 sezonluk harika bir Amazon Prime dizisi olan Jack Ryan İMDb'den de 8,1 puan almış. Israrla tavsiye ettiğimiz, izlemeniz gereken bir dizi.

Fear The Walking Dead | 7,0 - 5 Sezon - 2015

  Tüm dünyayı etkisi altına alan Zombi Virüsü'nü konu alıyor. Maalesef Türkçe alt yazı ve seslendirme bulunmuyor. Ancak bir gün gelirse izlemenizi öneririz.

Hanna | 7,5 - 2 Sezon - 2020

  Babası CIA ajanı olan Hanna ormanda yetişmiştir, ilk cinayetini işlemesi için babası tarafından Avrupa'ya gönderilir.

  Bu yazıda Amazon Prime üyelerinin mutlaka izlemesi gereken 10 dizi önerisi verdik. Beğendiğiniz ve ek olarak tavsiye ettiğiniz bir dizi varsa yorumlara yazabilirsiniz.