AliExpress İle Para Kazanmak

  AliExpress Dünya üzerinde milyarlarca insanın kullandığı, Çin merkezli bir alışveriş sitesidir. Öyle büyük bir İnternet sitesidir ki, pek çok satış şirketi sadece AliExpress kullanarak şirketi ayakta tutabilmektedir.

  Bu yazının konusu AliExpress'te nasıl satış yapacağınızdan, AliExpress'in ne kadar büyük bir şirket olduğundan ziyade, AliExpres'ten nasıl para kazanılır olacaktır. AliExpress'ten para kazanmak, kolay ve hızlı bir iştir. AliExpress link ile para kazanmak kolay olsa da, belirli bir kitleye hitap etmiyorsanız imkansızdır.


AliExpress Nedir

  AliExpress Çin merkezli uluslararası bir e-ticaret sitesidir. 2010 yılında kurulan AliExpress, Alibaba Group bünyesinde bulunmaktadır. Sitede düşük komisyon oranları ile satış yaparak, para kazanabilirsiniz. AliExpress için


AliExpress Para Kazanma Nasıl Yapılır

  AliExpress satış ortaklığı ile para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaparak, linkinizden yapılan alışverişlerde size komisyon usulü ile kazanç sağlamaktadır. Admitad aracılığı ile Türkiye'de satış ortaklığı programına katılabilirsiniz.


Admitad İle AliExpres'ten Para Kazanma

Admitad Nasıl Üye Olunur

 • Admitad sitesine üye olmalısınız. Hangi yöntemi kullanarak Reklamları müşterilere ulaştıracağınızı soracaktır. 
 • Eğer bir Web siteniz var ise; "Web site" seçeneğini seçmelisiniz. Veya diğer platformlar (sosyal medya, program ve uygulamalar, Web servisi, mesajlaşma pogramı ve trafiğin satın alımı) ile ürünlerin tanıtımını yapacaksanız onu işaretlemelisiniz. Toplamda 6 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birini veya birkaçını seçtikten sonra yapmanız gereken birkaç şey daha var. 
 • Örneğin; Web site seçeneğini seçtiyseniz ne tür bir site olduğunu soracaktır. 
 • İşaretledikten sonra Web sitenizin veya sosyal medya linklinizi girmeniz gerekiyor. 
 • Siz ait olduğunu doğruladıktan sonra telefon numarası doğrulaması yaparak üye olma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.


Admitad Satış Ortaklığı Programına Katılma

 •   Admitad sitesine üye olduktan sonra bir satış ortaklığı programına katılmanız gerekiyor.
 • Yüzlerce satış ortaklığı prgramından birini veya birkaçını seçmeniz gerekiyor.
 • Onaylanması en geç bir gün sürecektir.
 • Onaylandıktan sonra "reklam malzemeleri" butonuna tıklayın.
 • Reklam malzemelerinde yer alan bannerlar, açılış sayfaları ve deeplink yöntemlerinden birini veya birkaçını sitenize eklemeniz geliyor.
 • Bundan sonra size düşen bir iş kalmıyor. Kullanıcıların sitenizdeki Admitad reklamlarına tıklayıp alışveriş yapmasıyla %5, %8 gibi komisyonlarla bakiyenize kazanç yansır.
 • Kazancınız 10 dolara ulaştığınızda Payoneer veya havale ile çekebilirsiniz.


Komisyon Alıcıya Yansır Mı

  Hayır. Müşteriler satın aldıkları ürüne ekstra para ödemezler. Aynı ücreti öderler. Satıcılar karlarından size ödeme yaparlar. Bu yüzden bunun hiçbir kişiye zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Admitad Güvenilir Midir

  Bir Alman şirketi olan Admitad tamamen güvenilirdir. Hızlı ve güvenli bir platformdur. Türkiye dışında pek çok ülkede faaliyetini sürdürüp, kullanıcılarına milyonlarca dolar ödemiştir. Uluslararası bir şirket olmasından olacak ki, Moskova, Kiev, Dubai gibi birçok dünya ülkesinde ofisi bulunmaktadır. Admitad'ın 2000'e yakın reklamveren ve 1 milyona yakın yayıncısı bulunmaktadır.


Admitad Ödemesi Nasıl Alınır

  Admitad bakiyeniz 10 dolara ulaşınca PayPal, (ülkemizde kullanılmıyor) Payoneer, havale gibi ödeme yöntemlerini kullanarak paranızı çekebilirsiniz.

  İnternet'ten hafife alınmayacak düzeyde gelir elde edebilirsiniz. Hatta İnternet'ten kazandığınız para ile şirket kurup, çalışanlarınıza maaş bile ödeyebilirsiniz. İnternet çağında olduğumuz için gazeteler bile artık İnternet ortamına taşınıp, matbaa gibi giderler ödemeden İnternet üzerinden daha fazla kişiye erişip, daha fazla kazanmaktadır.

  Eğer siz de İnternet'ten gelir elde etmek istiyorsanız Online İş Fikirleri yazı dizimizi okuyabilirsiniz. Ayrıca para kazanmakla ilgili pek çok yazımızı Kazanç kategorisinde bulabilirsiniz.

AliExpress'ten Satış Yaparak Para Kazanmak

  AliExpress kullanarak satış ta yapabilirsiniz. Aslında AliExpress'ten satış yaparak para kazanmak birincil para kazanma yöntemidir. Her türlü ürünü yükleyip, fiyatını belirledikten sonra alıcıya kargolayarak satış yapmış olursunuz. Bu elbette reklamdan daha fazla kazandırır. Ancak bu maliyet ve ciddi uğraş gerektirir. Ayrıca AliExpress'te satış yapmak için gerekli evraklar vardır.

AliExpress'te Satış Yapmak İçin Gerekli Evraklar

 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Ticari faaliyet belgesi
 • Ticari sicil gazetesi
Belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp AliExpress'e yükleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz.