Tropico 4 ne zaman çıktı, sistem gereksinimleri ne, kaç GB, ihracat nasıl yapılır, nasıl oynanır, seçim nasıl kazanılır gibi soruların cevaplarını yazının ilerleyen kısımlarında bulabileceksiniz.

 Tropico 4 Haemimont Games tarafından 2011 yılının ağustos ayında geliştirilen şehir kurma simülasyonu ve diktatörlük oyunudur.  


Tropico 4 İhracat Nasıl Yapılır

  Tropico 4'te ihracat yapmak için önce yeterli sayıda üretim yapmanız gerekmektedir. Tarlalar, çiftlikler, oduncu kampları ve balıkçı iskeleleri inşa etmelisiniz. İnşa ettiğiniz bu yapılarda yeterli sayıda işçi bulunduğunda üretim yapılmaya başlanacaktır. Üretimler genellikle birkaç ay içinde olur. Üretimlerden tam verim alabilmek için işçilerin maaşlarını biraz yükseltebilirisiniz. Yalnız aşırıya kaçmayın çünkü kriz yaşayabilirsiniz. Ayrıca tarım alanlarının bulunduğu alana yeteri kadar nakliyat ofisi ve garaj inşa etmelisiniz. Ve mutlaka işçilerin barınabileceği kadar konut olmalı. Aksi taktirde yapılan gecekondular tarım alanlarını kısıtlayabilir. Yeteri kadar üretim olduktan sonra ihtiyaçtan fazlası ticaret limanına götürülerek dünyaya satılır.

  Kazançlarınızı daha da fazla artırmak için maden ocakları, tuz üretim tesisleri ve fabrikalar da inşa etmelisiniz. Maden ocakları hem ucuz hem de karlı bir iştir. Tuz tesisleri de aynı şekilde. Oyunun başlangıcında hemen fabrika inşa etmenizi önermem. Ayrıca bu tesislerden tam verimi alabilmek için gerekli yükseltmeleri ve işçi kapasitesinin dolu olmasını da dikkate almalısınız. 


Tropico 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 2 GHz 2 çekirdek işlemci

Ram: 1 GB

İşletim Sistemi: Win XP, Win 7

Boş Alan: 5 GB


Tropico 4 Kaç GB

  Tropico 4'ün 1 GB boyutu vardır. Ancak oyunu oynayabilmeniz için en az 5 GB'lık boş alana ihtiyacınız vardır.