İnternet üzerinden çalışarak para kazanmanın en iyi yollarından birisi blog yazmaktır. Blog yazmak gayet iyi kazandırır. Ancak niş bloglar daha fazla para kazandırır. Tek bir konu üzerine olan siteler (otomotiv, konut kredisi, HTML gibi) görüntülenen reklamların daha kaliteli ve çoğunlukla tek bir konuya ait olması sebebiyle kazanç oranları daha yüksektir. Genel bloglar konu çeşitliliği ve esneklik açısından daha iyi olsa da niş bloglar kazanç bakımından üstündür. Öyle konular vardır ki kazanç oranları çok yüksek ve reklamları çok kalitelidir. En fazla para kazandıran blog türlerine birkaç örneği yazının devamında bulabileceksiniz.
En Çok Hangi Sektörler Para Kazandırır1- Otomotiv Üzerine Blog


  Otomotiv sektörü dünyada en fazla paranın döndüğü sektörlerdendir. Otomotiv sektörünün dünya ekonomisi üzerindeki payı 2015'te 5.5 trilyon dolardı. Bu hacim her geçen yıl daha da büyüyor. Artan rekabet otomotiv sektörünün reklam harcamalarına yaptığı harcamayı artırıyor. Otomotiv sektörü üzerine yapacağınız bir blog sitesi için; araba incelemeleri, araba haberleri, iş makineleri hakkında bilgiler, tarım araçlarının kullanımı ve bakımı gibi bir konu belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Blogunuzda gösterilen reklamlar bu konu üzerine olacağı için kazançlarınız fazla olacaktır.

2- Sağlık Üzerine Blog


  Dünya Sağlık Örgütü'ne göre dünyada sağlık harcamalarına yılda 7 trilyon dolar harcanıyor. Bu dünyanın toplam gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 10'unu oluşturuyor. Özellikle sağlık alanında niş bir blog sitesi kurmak reklamlarının çoğunluğunun bir hastane reklamı, doktor reklamı olmasını sağlayacaktır. Özel hastaneler reklam harcamalarına çok ciddi rakamlar ayırabiliyor. Bu yüzden sağlık sektörü en fazla para kazandıran niş blog türleri listemizde yerini alıyor.

3- Evcil Hayvan Blogu


  Evcil hayvan sahipleri için bilgilendirici niş blog sitesi kurmanız reklamların evcil hayvan mamaları, oyuncakları, kafesleri gibi konular üzerine olmasını sağlayacaktır. Bu tarz reklamlar çok fazla kazandırıyor. Reklam verenler evcil hayvan ürünlerine yüksek miktarda para ödüyor.

4- Turizm (Seyahat) Blogu


  Seyahat blogu Türkiye gibi turizm cennetinde, özellikle de yaz aylarında harika kazançlar elde etmenizi sağlayacak niş blog türüdür. Bu sektörün reklam verenleri genel olarak otel ve tur reklamları veriyor. Kazançları yüksek bir sektör. 

5- Finans Blogu

  Finans üzerine olan sitelerin reklam verenleri bankalardır. Para kazanabileceğiniz en iyi blog türlerindendir. Artan finans blogları rekabeti de oldukça artırmıştır bu türe başlamak istiyorsanız bunu göz önünde bulundurun.

6- Ev Dekorasyonları Üzerine Blog

  Ev dekorasyonları üzerine yaptığınız bir blogta konu sıkıntısı çekmeniz muhtemeldir. Ancak para getirisi iyi olduğu için listede olması gerektiğini düşündük. Sektörün reklam verenleri genel olarak mobilya e-satış siteleridir.

7- Teknoloji Blogu

  Teknoloji blogunda yazabileceğiniz konu sınırsızdır. Kazanç oranları da yüksektir. Sitenizde görütülenen reklamların teknolojik ürünlerin ve hizmetlerin satışı olması kuvvetle muhtemeldir. Üstelik konu cetveli geniş olduğu için çeşitli reklamların gösterilmesi sağlanacaktır.

8- Yemek Sektörü

  Yemek sektörünün genellikle hitap ettiği kitlenin kadın olması sebebiyle ve kadınların reklama tıklama oranları çok daha yüksek olmasından mütevellit bu sektörde kazancınız yüksek olacaktır.