Bu yazımızda AdSense uyumlu Blogger teması tavsiyeleri vereceğiz. Temalar %100 SEO ve AdSense uyumlu olarak tasarlanmıştır. 2020'de uygulanabilecek en iyi şablonlardır. 
SEO Ve AdSense İçin En İyi Ücretsiz 8 Şablon1- Dzine | Blog Teması


  Bu Blogger teması her türlü blog sitesi için kullanılabilir. İster bir HTML siteniz olsun isterse bir moda blogu siteniz. Birçok konu için uygun olduğu söylenebilir. AdSense reklamlarınızı yerleştirebileceğiniz yeterli sayıda alan  mevcut halde bulunmaktadır.

-

2- FlatMag | Blog Teması


  FlatMag teması tasarım açısından biraz yetersiz kalmış ancak reklam yerleştirebileceğiniz alanların yeterince çok olduğu bir blog teması.Temayı aşağıdan indirip kurduktan sonra Türkçeleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız BU yazımızı okuyabilirsiniz

-


3- Vienna Lite 2 | Blog Teması


  Vienna Lite temasının devamı niteliğinde olan Vienna Lite 2 bir blog teması. Reklam alanları önceki tema kadar yeterli olmasa da şık bir tema. Kullanıcıları reklama boğmadan ufak ufak reklamlarımı gösteririm diyorsanız bu tema tam size göre. 2011 yapımı bir tema olmasına rağmen gayet kaliteli oluğunu söyleyebilirim. 

-4- MyMag | Blog Teması


  Daha çok haber siteleri için kullanılabilecek bir temaya benzese de her konu için uygun bir temadır. Açılır menü pencereleri, yeterli AdSense reklamı alanlarıyla işinizi görebilecek bir tema olduğunu söylemek mümkündür.

-5- Pratico | Blog Teması


  Gördüğüm en temiz, en soft temalardan birisi. Aşırı şık ve sade bir tasarımı var. Bu temayı bir haber sitesi için veya bir nasıl yapılır sitesi için kullanmak çok uygun olmaz. Daha çok kitap eleştirileri, dizi yorumları gibi konular için uygun olduğunu düşünüyorum. Şüphesiz bir kitap eleştirisi sitesi kursaydım bu temayı kullanırdım. Eksi yönlerine gelecek olursak; reklam yerleşim yerlerinin az olduğunu düşünüyorum. Ama yine de kullanılabilecek bir tema.

-6- CoolMag | Blog Teması


  Klasik Blogger temalarına benziyor. Başarılı bir tema. Türkçeleştirme yapmanız gerekecek. Sitemizde yer alan konuyu okuyabilirsiniz. AdSense şartlarına uygun ve SEO açısından sorun çıkarmayacak bir tema olduğunu düşünüyorum. 

-7- Newcon | Haber Teması


Haber siteleri için kullanılabilecek bir tema. En bilindik temalardan birisidir. WordPress'te de buna benzer birçok tema var. Reklam alanları yeterli düzeyde ve çok kaliteli olduğu şüphesiz. 

-8- Juliet | Moda Teması


  Özellikle de moda ve magazin sayfaları için kullanılabilecek bu tema 2017'de tasarlanmış. Örneğin bir saç modeli (hair style) siteniz varsa bu tema size gayet uygun. SEO açısından sorunsuz, AdSense reklam yerleşimi için de uygun bir tema.

-
9- BPress | Haber Teması


  İsminden de anlaşıldığı gibi bu bir haber sitesi teması. Yine çok popüler olan bir tema. Gerek gadget alanının fazla olmasından, gerekse reklam alanının fazla olmasından mütevellit kullanabileceğiniz en iyi temalardan.

-