Efe Aydal kimdir, nerelidir, ne işle uğraşır, ne mezunudur, Efe Aydal evli mi, ateist mi gibi Efe Aydal hakkında merak ettiğiniz soru işaretlerini bu yazıda gidereceğiz.Efe Aydal Kimdir?


  Efe Aydal 23 Mayıs 1981 tarihinde İzmir'de dünyaya gözlerini açmıştır. Şu anda 39 yaşındadır. Sağlıkçı bir ailenin çocuğu olan Efe Aydal, İzmir Amerikan Lisesi'nde okumuştur ve Ege Üniversitesi Astronomi mezunudur. Annesi Uşaklı babası ise Aydınlıdır. Aydal, birkaç yıl Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle şehrinde yaşamıştır. ABD'de, Türkiye'de olan dostlarından uzakta olduğundan dolayı ve film çekme hedefi olduğu için Türkiye'ye dönme kararı almıştır. Şu anda İzmir'de yaşamaktadır.

  Efe Aydal, 10 yılı aşkın bir süredir İnternet'te yazılar yazıyor, videolar çekiyor, dolayısıyla İnternet üzerinden belli bir kitle tarafından tanınıyor ve seviliyor. Birçok filmi ve skeçleri bulunan Efe Aydal özellikle de YouTube'ta yayınladığı Huzur ve İrfan isimli mizahi serisiyle YouTube'ta hızlı bir yükseliş yakaladı. Yeni yeni tanınmaya başlasa da; Efe Aydal'ın Türkiye'deki ilk YouTuberlarından birisi olduğunu söylemekte de yarar var.

  Efe Aydal birkaç yıl önce evlenmiştir. Eşi Romanyalı Florica Ramona Aydal'dır. Eşi Florica Ramona Aydal el işi ürünleri yapmaktadır. Bu ürünleri satın almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.


Efe Aydal Ne İşle Uğraşmaktadır?


  Efe Aydal film yapımcısı ve YouTuberdır. YouTube, Vimeo gibi platformların reklam gelirleri ve izleyici destekleri ile bir film projesi üzerinde çalışmaktadır. Buraya tıklayarak projelerine destek olabilirsiniz. Ayrıca Efe Aydal bir aikido eğitmenidir. 

  Düzenli olarak YouTube kanalında Podcast ve benzeri videolar ile görüşlerini paylaşmaktadır. Eskisi kadar mizahi videolar paylaşmasa da mizahi videoları da kanalında hâlâ var.

  İş sayılmasa da ateist ve muhalif olmasından dolayı sürekli olarak hakkında açılan davalarla da uğraşmaktadır.

  YouTube'ta 321GO kanalının yayınladığı video serisi Soramazsın'ın ateist konulu 7. bölümünde bir ateiste sorulmaması gereken soruları cevaplamıştır. Videonun tamamının yayınlanmadığını bir Podcast'inde belirmiştir.

Efe Aydal'ın Filmografisi

  Sevilen oyun Fallout'un fan yapımı FallouTR'nin yapımını üstlenmiştir, Uncle Sam, Kırmızı Hap, Beyaz Hap (çekimler devam ediyor) gibi filmleri vardır..
Ayrıca YouTube üzerinde Turuncu Reyiz, EfeCast, Efe İle Astronomi, Çukulatalar, Filmli EfeCast, Hans Bilal gibi video serileri vardır. Kendisinin Acı Çikolatalar isimli hikayelerden oluşan bir kitabı vardır. YouTube'taki Acı çikolatalar serisi bu kitabın seslendirilmesidir.

İnternet Adresi: www.efeaydal.com
Youtube Kanalı: www.youtube.com/user/conmech