Sitenizin trafiğini artırmanın en iyi yolu web sitenizin linkini paylaşmaktır. İşte sizler için harika trafik artırma tavsiyeleri derledim. Facebook'ta Paylaşın


  İlgili Facebook gruplarında ilgili içeriğinizi paylaşırsanız gayet iyi trafik gelir. Özellikle sizlere birkaç ipucu vereceğim.
  • Yemek tarifi gruplarında yemek tarifi içeriği paylaşmak sizlere fazlaca trafik getirecektir.
  • Haber içeriği yazmayın. Evet, haber siteleriyle yarışmanız mümkün değil. Son dakika haberleri yerine yerel haberler paylaşmanızı öneririm. Son dakika haberi paylaşarak Google aramalarında  üst sıralara yükselmek çok ama çok zordur. Bunun yerine ufak yerleşim yerlerine ait (köy, mahalle gibi) haberleri sitenizde paylaşıp bu yerlerin Facebook gruplarında paylaşırsanız çok daha fazla trafik alırsınız. Veyahut sadece bir köye ait haber sayfası açıp, sitenizde paylaştığınız haberleri sayfanızda paylaşırsanız tık oranınız ciddi oranda yüksek olur.

  • Kişisel hesabınızda bizzat tanıdığınız insanlarla paylaşmak az da olsa trafik sağlar.
  • Unutmayın ki ne paylaşırsanız paylaşın paylaştığınız grupla paylaştığınız içeriğin aynı olması gerekir. Asla spam yapmayın ve yorumlarda paylaşmayın. Sadece gönderi olarak paylaşın.

Twitter'da Paylaşın


  • Twitter'daki gündem olmuş konu etiketleriyle beraber paylaşabilirsiniz. Spam yapmamaya özen gösterin yoksa Twitter'dan banlanabilirsiniz.


Her Yerde Olan İçerikleri Yazmayın


  • Google'da bolca bulunan içerikleri yazmak yerine çok fazla aratılmayan veya üzerine yazı yazılmayan konuları yazın. Bu şekilde üst sıraya yükselmek çok zordur.
  • Özellikle teknik konularda çok fazla karşılaşılan sorunlar hakkında içerik yazmak daha fazla öne çıkmanızı sağlar. Bir oyun indirirken veya programlama yaparken karşılaşılan sorunlar hakkında çok fazla içerik yok. Bu tarz konularda içerik üretmek sizi daha önlere çıkarır.

Anahtar Sözcüklere Dikkat Edin


  • Google'da aratılması muhtemel olan sözcükleri başlıklarınızda bulundurun. Bu Google sonuçlarında sizi üst sıralara çıkarır.