Visual Snow (Görsel Karıncalanma) Tedavi Edilebilir Mİ?

  Visual Snow için araştırmalar ve tedavi çalışmaları devam etmektedir. Türkiye'de bu işi Hacettepe Üniversitesi üstlenmiştir. Buraya tıklayarak raporlara ulaşabilirsiniz. Henüz net bir tedavisi olmasa da bazı tedaviler denenmektedir. Dünya üzerinde gönüllü olarak çalışmalara destek veren oluşumlar da bulunmaktadır (Tıkla).
> Görsel karıncalanmanın bir tedavisi yoktur. Türkiye'de bu konuya hakim doktorlardan randevu alarak tedaviye başlanılabilir. Reçetesiz ilaç alıp bilinçsizce kullanmak hastalığı daha da ilerletebilir. Kesinlikle doktora danışmadan ilaç kullanmayınız.

 İlaç tedavisi dışında terapiler de denenmektedir. Visual Snow Project isimli gönüllü bir kuruluş internet üzerinde 24 günlük terapi hizmeti vermektedir. 24 gün boyunca her gün 30 dakikalık bir video izleyen hastalar gün sonunda hastalık durumunda ilerleme ya da gerileme olduğunu tespit etmek için kendilerini analiz etmektedir. Bu videoları izleyebilmek için bir bilgisayar ve Chrome tarayıcı gerekmektedir. Tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

  Visual snow nörolojik ve az bilinen bir sendromdur. Bu yüzden visual snow hakkında çalışmalar çok sınırlı kalmaktadır. Bazı üniversitelerde tedavi çalışmaları yapılmaktadır. 

 Görsel Karıncalanma Türkiye grubunda hastalar kendi deneyimlerini paylaşmaktadır. Buradan tıklayarak diğer hastalarla işbirliği içinde olabilirsiniz.