AdSense'e Uygun Site Oluşturma

  Son AdSense dersimizde sizlere AdSense'e uygun bir site oluşturmak için ipuçları vereceğim. Vereceğim önerileri dikkate aldığınız takdirde AdSense'te sorun çıkmasına pek olanak yok.

  • Blogger üzerinden bir site kuracağız. Öncelikle blogger.com'a girip bir oturum açıyoruz. Açtığımız sitenin alan adını iyi belirlememiz gerekiyor. (Örnek: ekisler.blogspot.com, harikabilgiler.blogspot.com...)
  • Herhangi bir temayı seçip devam edebilirsiniz. Daha sonra temayı internetten bulup indireceğiz. İnternette çok daha kaliteli ücretli/ücretsiz tema var. Beğendiğiniz temayı indirdikten sonra blogger.com'a geri dönüp "yedekle/geri yükle" butonuna tıklayın. Dosya seç bölümünden temanızı aktarınız.
  • Temanızı kişiselleştirmeniz için blogger.com'dan "düzen" seçeneğine tıklayınız. Ardından burada değiştirmeyi istediğiniz bölümü kolayca değiştirebilirsiniz. Burayı çok detaylı anlatmak için ayrıca 1 ders daha yapmak gerekir. Bu yüzden burayı biraz yüzeysel tutuyorum. İlk olarak yapmanız gereken şey bir logo oluşturmak. Oluşturduğunuz logoyu "header logo"dan sitenize ekleyin. Buradaki olayları deneye deneye keşfetmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Çok basit bir iş.
  • Sıra içerik oluşturmaya geldi. İçerikleri özgün bir biçimde KENDİNİZ YAZMALISINIZ. Diğer sayfalardan izinsiz içerik kopyalamak hem sizin AdSense başvurunuzun onaylanmamasını hem de telif haklarıyla başınızın derde girebileceği gibi sonuçlar doğurur. İçerik tavsiyeleri ve trafik çekme gibi konular üzerine ayrıca bir yazı yazacağım bu yüzden buraları hiç anlatmıyorum.
  Gördüğünüz gibi gayet basit bir iş, zor olan devamlılık. Kesinlikle 30 içerikten fazla içerik yazmadan başvuru yapmanızı önermem. Her gün 4 içerik yazarsanız 1 hafta gibi kısa bir sürede bu sayıya ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla...