Günümüzde internet pek çok insan için iş kapısı olmuş durumda. Dünya'nın en büyük şirketleri genellikle bilişim şirketleri. Hal böyle iken Google gibi büyük şirketler ufak çaplı oluşumlar veya şirketler için iş kapısı sağlıyor.
AdSense ile Para Kazanma


  Örneğin Google AdSense reklam hizmetleri konusunda dünya üzerinde neredeyse bir numara. Bütün YouTube kanalları gelirleri AdSens'e borçlu. Ayrıca PlayStore üzerindeki uygulamaların neredeyse hepsi Google AdSense'ten reklam alıyor. İnternetteki sitelerin bir çoğu ise yine AdSense reklamları ile geçiniyor. 

  AdSense ile kazanmak istiyorsanız heme bir websitesi açarak bu işe başlayabilirsiniz. Bu o kadar zor bir iş değil. Blogger'dan ücretsiz bir site açabilir ve hemen bu işe başlayabilirsiniz. Normalde bir site açmak isterseniz bu sitenin yıllık masrafı yaklaşık 1000 TL olacaktır. Kampanyasız fiyatlarıyla .com'lu bir sitenin yıllık domain masrafı 80 TL, sunucu masrafı iyi bir trafik alıyorsanız 350 TL, SSL sertifikası 250 TL, tema tek seferlik 300 TL (ücretsiz temalar da mevcut). Bu yüzden başlangıç için Blogger'ı tavsiye ederim. Blogger'da yalnızca domain için para ödersiniz, bu da tercihinize bağlı. Çünkü Blogger kendi uzantısı olan "blogspot.com"u kullanıyor. 

  İçerik üretmek bu tarz platformlardan para kazanmanıza olanak sağlar. İçeriği üretebileceğiniz pek çok platform mevcut. Bunların başında YouTube  gibi platformlar geliyor. Bu platformlarda içerik üretip kitle büyütmek kolay gibi görünse de devamlılık isteyen bir iştir. YouTube'ta içerik üretenler için 4000 saat ve 1000 abone sınırı bulunuyor. Bu sınırı 4 haftada geçebilmeniz için verdiğimiz ipuçlarını tıklayarak okuyabilirsiniz. 

  AdSense ile kazanmak için websitesi üzerinden içerik yazmak bir diğer tercih. İçeriklerin orijinal ve AdSense'nin diğer kurallarına uyması gerekiyor. Etik olmayan içerikleri öğrenmek için tıklayınız.

  AdSense ile kazanmak istiyorsanız heme bir websitesi açarak bu işe başlayabilirsiniz. Bu o kadar zor bir iş değil. Blogger'dan ücretsiz bir site açabilir ve hemen bu işe başlayabilirsiniz. Normalde bir site açmak isterseniz bu sitenin yıllık masrafı yaklaşık 1000 TL olacaktır. Kampanyasız fiyatlarıyla .com'lu bir sitenin yıllık domain masrafı 80 TL, sunucu masrafı iyi bir trafik alıyorsanız 350 TL, SSL sertifikası 250 TL, tema tek seferlik 300 TL (ücretsiz temalar da mevcut). Bu yüzden başlangıç için Blogger'ı tavsiye ederim. Blogger'da yalnızca domain için para ödersiniz, bu da tercihinize bağlı. Çünkü Blogger kendi uzantısı olan "blogspot.com"u kullanıyor. Siz isterseniz blogspot olarak kulanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz

  Toplamda 3 bölümlük AdSense serisinin ilk bölümünü bitirdiniz. Diğer bölüme geçmek için TIKLAyınız.