Visual Snow

  Visual Snowun Türkçe karşılığı görsel karıncalanmadır. Hasta genel olarak karlı, noktalı görmekten şikayetçidir. Bu karlı görüş hiçbir zaman geçmez, ilerleme ya da gerileme gösterebilir. Aslında hiç kaybolmasa da yoğun ışıklı ortamda karlı görüntü neredeyse hiç yokken; karanlık ortamda şikayetler artmaktadır. 
  

Visual Snow'un Sebebi

  Sebebinin nörolojik olduğu biliniyor. Yani bir göz doktoruna gittiğinizde muhtemelen sizi bir şey yok deyip gönderecek veya bir nöroloğa görünmenizi tavsiye edecektir. Hastalığın sebebinin Lingual Gyrus’taki* hipermetabolizma yüzünden olduğu kesin olarak bilinmektedir.

  Visual snow olan hastalarda ek olarak çene şikayetleri ve boyun düzleşmesi gibi şikayetler de kendini gösteriyor. Dolayısıyla duruş bozuklukları, çene yamukluğu veya stres gibi nedenler hastalığın çıkışında rol oynayabiliyor. Bazı hastalarda ise doğuştan geliyor.


Bir Visual Snow Hastası Nasıl Görür

  Görseller insan eliyle yapılmış olduğu için %100 bu şekilde görüyorlar diyemeyiz ancak görseldekilere benzer şekilde görüyorlar. Karlı görüş kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Hastalığın Tedavisi

  Hastalığın tedavisi hakkında bilgi almak için buraya tıklayarak "Visual Snow Tedavi Edilebilir Mi" yazımızı okuyabilirsiniz.